Teachers in IB Diploma Programme

 

IB DP Coordinator:               mgr Kamila Fidler

 

group 1

Polish A: Literature                              mgr Urszula Brzozowska

                                                         mgr Wioletta Kurzawa

                                                         mgr Marta Danilczyk

                                                         mgr Małgorzata Dubrawska

                                                         mgr Beata Kosińska

                                                         mgr Marta Pawłowska-Banach

English A: Language and Literature       mgr Natalia Zajączkowska

group 2

English B                                        mgr Agnieszka Klimaszewska

                                                     mgr Marta Brzozowska

                                                     mgr Sylwia Adriana Łapińska

                                                     mgr Igor Karpiuk

                                                     mgr Natalia Monika Jakubowska

                                                     mgr Natalia Zajączkowska

                                                     mgr Anna Brut

                                                     mgr Dorota Butkiewicz

                                                     dr Robert Kowalczuk

German B                                       mgr Łukasz Krawczyk

                                                     dr Ewa Kupiec

Russian ab initio                              mgr Alina Jurak

French B/ ab initio                           mgr Zuzanna Kopeć

                                                     mgr Sylwia Roszkowska

group 3

History                                           mgr Kamila Fidler

                                                     mgr Elżbieta Piontkowska

                                                     mgr Ewa Sobecka

Geography                                      mgr Olga Bułatowicz

Psychology                                      mgr Kamila Fidler

Economics                                      dr Ewa Kupiec

                                                     mgr Magdalena Ryczko-Gryc

group 4

Biology                                           mgr Katarzyna Kwasik

                                                     dr Norbert Duda

Chemistry                                       mgr Piotr Kłosowski

                                                     mgr Michał Turkowicz

Physics                                           mgr Marta Paszko

                                                     mgr Urszula Rybałtowska

Computer studies                            mgr Sylwia Żylińska-Awruk

                                                     dr Agnieszka Bołtuć

group 5

Mathematics                                   mgr Ewa Kiersnowska

                                                     mgr Agnieszka Pawluczuk

                                                     mgr Mirosław Pryszczepko

                                                     mgr Katarzyna Wardzińska

                                                     dr Agata Bezubik

Core

TOK                                               mgr Emilia Makarska

                                                     mgr Katarzyna Nikiciuk

                                                     mgr Marta Brzozowska

                                                     mgr Magdalena Ryczko-Gryc

                                                     mgr Sylwia Roszkowska

CAS coordinator                              mgr Kamila Fidler

                                                     mgr Igor Karpiuk

Extended Essay supervisor               mgr Agnieszka Klimaszewska

 

Library                                       mgr Sylwia Adriana Łapińska

School counsellor                  mgr Sylwia Adriana Łapińska